Молитва Господња Спридона Алексијевића
TAJNA IVE BANCA
Estoril Đokovićev
Naš teniser pobedom nad Gaskeom (2:1) osvojio još jedan turnir

U majci na kojoj je ćirilicom pisalo Srbija, sa brojem jedan na leđima Novak Đoković je od slavnog Euzebija primio trofej namenjen pobedniku turnira u Estorilu. Najbolji srpski teniser je u finalu savladao Rišara Gaskea sa 7:6 (9-7), 0:6, 6:1 i tako osvojio treću titiulu ove sezone, posle Adelajda i Ki Biskejna. Meč je trajao dva sata i 10 minuta, a Nole je treći put u karijeri pobedio 20-godišnjeg Francuza. Đoković je za trijumf u Portugaliji nagrađen sa 200 ATP poena i 74 hiljade evra.
U prvom setu viđen je veoma uzbudljiv tenis, a servis nije bio značajan faktor. Oba tenisera igrala su veoma raznovrsno, Đoković je insistirao na 'drop šotovima', a veoma dobar bio je i na bekhendu, posebno paraleli. Srpski teniser je spasao čak šest set lopti, od toga dve vezane pri rezultatu 5:4 za Gaskea. Prvu je odbranio odličnim servisom, a drugu zahvaljujući početničkoj grešci Francuza, koji je bespotrebno skratio loptu u aut iz veoma izgledne pozicije. Posle iscrpljujućeg dvanaestog gema u kojem nije realizovao još jednu set loptu, Gaske je u taj brejku poveo 6:4. Đoković je izvrsnim volejom onemogućio protivniku da povede u setovima, a karakter šampiona potvrdio je iskoristivši prvu set loptu - 9:7.
Drugi set bio je sušta suprotnost prvom. Gaske je od početka u potpunosti dominirao, a Đoković mu je u tome svesrdno pomogao neobjašnjivo nezainteresovanim stavom, iz kojeg je proizašao veliki broj neiznuđenih grešaka - 6:0. Peti teniser sveta je u odlučujućem setu zaigrao mnogo bolje, odmah napravio brejk i "prebacio" pritisak na rivala. Gaske nije izdržao, izgubio je još jedan gem na svoj servis i Srbin je došao do pete titule u karijeri.
Na svečanoj ceremoniji proglašenja pobednika, Novak je bio sjajno raspoložen, a publiku, posebno navijače Benfike, "kupio" je kada je zatražio da mu Euzebio, portugalska fudbalska legenda, potpiše dres tog lisabonskog kluba. (glas-javnosti.co.yu)